تحصیل در مقطع زیر دیپلم در ترکیه

برای ثبت نام در مقطع تحصیلی زیر دیپلم در ترکیه داشتن اقامت ترکیه برای دانش آموز الزامی می باشد به عبارتی، تحصیل در مقطع تحصیلی زیر دیپلم برای دانش آموز اقامت تحصیل بدنبال نخواهد داشت بلکه متقاضی ابتدا می بایست مسائل اداری مربوطه به اقامت در ترکیه را حل نموده و پس از اخذ اقامت در ترکیه امکان ثبت نام در مدارس ترکیه را خواهد داشت.

متقاضی ایرانی علاقه مند به تحصیل در مقطع زیر دیپلم در ترکیه می تواند یکی از راه های زیر را برای تحصیل انتخاب نماید.

مدارس ایرانی دولتی موجود در ترکیه:

مجتمع آموزشی فجر استانبول، واقع در منطقه سلطان احمد

مجتمع آموزشی 22 بهمن آنکارا، واقع در منطقه قاضی عثمان پاشا

 شهریه سالانه مدارس دولتی ایرانی در ترکیه بسته به مقطع تحصیلی معمولا بین 500 تا 1000 دلار در سال می باشد و سیستم آموزشی دقیقا همانند سیستم آموزشی ایران می باشد.

مدرسه-ترکیه-خصوصی-دولتی-بین-المللی-دنکلیک-
  • مدارس ایرانی غیر دولتی موجود در ترکیه
  • کلا در ترکیه سه مدرسه ایرانی غیر دولتی فعالیت می نماید و از آنجا که گاها مجوز های این مدارس از طرف آموزش و پرورش ایران و آموزش و پرورش ترکیه دچار مشکل می گردد، لذا از ذکر نام این مدارس خودداری می نماییم.

مدرسه بین المللی آموزش از راه دور کاشیها

مدرسه- غیر-حضوری-ترکیه-استانبول-تحصیل-ازراه-دور-ترکیه-

 

 

مدرسه بین المللی آموزش از راه دور کاشیها 

این مدرسه زیر نظر آموزش و پرورش ایران و دقیقا طبق سیلابس ها و کتاب های درسی ایران فعالیت می نماید. آموزش بصورت راه دورو آنلاین انجام شده و در کشور ترکیه آزمون های این مدرسه در صورت حضوری بودن در یکی از مدارس فجر یا 22 بهمن برگزار می گردد. مدرک تحصیلی این مدرسه مورد تایید آموزش و پرورش ایران و ترکیه می باشد و با تحصیل در این مدرسه چنانچه متقاضی مشکل نظام وظیفه داشته باشد می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نماید.

مدارس دولتی ترکیه

برای ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه می بایست مدارک تحصیلی متقاضی قبلا در آموزش و پرورش ترکیه مورد ارزیابی و معادل سازی قرار گیرد.

عموما مدارک تحصیلی آموزش و پرورش ایران بر اساس سال های آموزش دیده شده ارزیابی می گردد.

بعبارتی دانش آموزی که هفت سال در ایران آموزش دیده باشد در ترکیه عموما از کلاس هفتم شروع به تحصیل می نماید که این معادل سازی با ترجمه رسمی مدارک آموزشی و ارائه آن به آموزش و پرورش ترکیه انجام می گردد.

مدارس دولتی ترکیه معمولا شهریه اخذ نمی نمایند بلکه برخی هزینه ها بعنوان کتاب و کمک های مردمی گاهی پیشنهاد می گردد که در سال بیشتر از 200 دلارنخواهد بود.

مدرسه-دولتی-ترکیه-استانبول-ابتدایی-دبیرستان-راهنمایی-ترکیه

مدارس غیر دولتی ترکیه

مدرسه-خصوصی-استانبول-لوکس-انگلیسی-زبان-

مدارس غیر دولتی ترکیه

 

مدارس غیر دولتی ترکیه معمولا دارای فضاهای آموزش بسیار بزرگ با امکانات متنوع ورزشی و تفریحی و آزمایشگاهی می باشند و علاوه بر موارد درسی به آموزش زبان انگلیسی، موزیک و آموزشهای جانبی اهمیت داده می شود.

شهریه مدارس خصوصی در ترکیه سالانه بین 3000  تا 8000 دلار می باشد.

تحصیل در مدارس ترکیه

مدارس بین المللی

آموزش در مدارس بین المللی در ترکیه به زبان انگلیسی می باشد مدارک صادره از این مدارس علاوه بر ترکیه در اروپا و آمریکا نیز معتبر می باشد و در برخی از این مدارس علاوه بر مدرک دیپلم معادل ترکی مدرک A Level  نیز صادر می گردد.

هزینه تحصیل  در این نوع مدارس گرانترین شهریه در بین مدارس ترکیه بوده و معمولا از ده هزار  دلار شروع  و تا سی هزار دلار  در سال می تواند افزایش

کالج-بین-المللی-استانبول-ترکیه-انگلیسی-زبان-دبیرستان-ابتدایی-تحصیل-
به بالای صفحه بازگردید