خرید ملک در ترکیه از سازنده با ارزش بیشتر از دویست و پنجاه هزار دلار

خرید ملک در ترکیه با ارزش بیشتر از دویست و پنجاه هزار دلار از سازنده یا دفتر فروش پروژه ها با هدف اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه بسیار متداول می باشد و در اکثر موارد علیرغم اختلاف زیاد قیمت بین خرید از مصرف کننده و خرید از پروژه که گاهی حتی این اختلاف می تواند بیش از صد هزار دلار نیز باشد، لیکن بیشتر مواقع متقاضیان یا ترجیح می دهند و یا به نوعی ملزم به خرید از پروژه می گردند. چرا که در مبالغ بزرگ معمولا اعتماد کردن به پروژه و سپردن امور اداری مربوط به خرید و اخذ تابعیت توسط دفتر فروش پروژه راحت تر و مطمئن تر به نظر می رسد.

عموما نیز در برنامه های تبلیغاتی پروژه ها در صورت خرید، امور مربوط به اخذ تابعیت توسط خود پروژه انجام خواهد شد را ذکر می نمایند و از آنجا که هم مصرف کننده های معمولی و هم دفاتر املاک عموما اطلاعات شخصی پیرامون اخذ تابعیت و شهروندی برای اتباع خارجی ندارد، شاید به اجبار خریدار به سمت خرید ملک ولی با قیمت گرانتر از پروژه و سازنده سوق داده میشود.

در این حالت امور اداری مربوط به خرید ملک و اخذ تابعیت از طرف دفتر فروش پروژه پیگیری می گردد و برای خریدار از این نظر راحت تر می باشد.

فقط در این حالت چنانچه خریدار پس از مدتی به هر دلیلی تصمیم به فروش ملک خریداری شده بگیرد احتمالا دچار مشکل و ضرر بزرگ خواهد شد و همانگونه که قبلا توضیح داده شد جهت اخذ تابعیت و شهروندی خرید ملک با ارزش بیش از دویست و پنجاه هزار دلار فقط در صورتی منتهی به شهروندی می گردد که ملک خریداری شده از فرد ترک تبار خریداری شده باشد. بنابراین وقتی شما برای خرید ملک بهایی بیش از ارزش واقعی پرداخت نموده اید و توجه به این امر که ملک شما را عموما فرد خارجی به دلیل ذکر شده در بالا خریداری نخواهد کرد، بنابراین ناگزیر به فروش ملک خود به افراد ترک تبار خواهید بود و چون زمان خرید به مراتب به قیمت بیشتر از ارزش واقعی خریداری نموده اید لذا در زمان فروش به اتباع ترک نیز دچار مشکل خواهید بود. بدین سبب می باشد که به متقاضیان علاقمند به خرید ملک در ترکیه با ارزش بیشتر از دویست و پنجاه هزار دلار و اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه اکیدا توصیه می نماییم مراحل مربوطه را از طریق وکلا و مشاورین املاک امین و مطمئن پیگیری و به اجرا رسانند تا هم با قیمت مناسب خرید انجام داده و هم در مورد اخذ شهروندی و تابعیت دچار مشکل نباشند و همچنین چنانچه روزی به هر دلیلی تصمیم به فرش ملک خود داشتند دچار ضررهای بزرگ نگردند.

پروژه-دویست-و-پنجاه-هزار-دلار-شهروندی-ترکیه-استانبول-ویلا-اوجیلار-تابعیت

هزینه های خرید ملک در ترکیه ازسازنده باارزش بیشتراز دویست و پنجاه هزار دلار  

  • هزینه مالیات نقل و انتقال سند 2% ارزش ملک
  • هزینه کارشناسی رسمی بین 1000 تا 3000 لیر، گاها توسط پروژه پرداخت می شود
  • هزینه مترجم رسمی یا وکیل مسلط به زبان ترکی استانبولی حدود 1000 لیر، گاها توسط پروژه پرداخت می شود
  • هزینه ترجمه مدارک حدود 250 لیر، گاها توسط پروژه پرداخت می شود
  • هزینه وکیل جهت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه که قبلا توضیح داده شده است
  • مالیات فروش ملک دست اول بین 8% تا 18% ارزش ملک که بصورت شفاف یا مستتر از طرف فروشنده به خریدار تحمیل می گردد.
به بالای صفحه بازگردید